Willy van Assen

@ Leuvardenas-Fryzija 2018

Žiūrėti prezentacijos įrašą

Atsisiųsti prezentaciją

Willi van Assen (gimė 1983-aisiais Nyderlanduose) dirba pradinių klasių mokytoja bei šokių mokytoja (juk daugiau išmoksti judėdamas!), taip pat dalyvauja bendruomeninio meno projektuose kaip choreografė ir meno vadovė.
Ji buvo spektaklio „Under de Toer“ [„Po bokštu“] ir teatrališko šokio pasirodymo „De man dy’t hout dûnsje liet“ [„Vyras, leidžiantis medžiui šokti“] (2018-ųjų vasaris) meno vadovė. Pastarasis pasirodymas vyko bažnyčioje, viena pagrindinų jo temų – medžio apdirbimas.

2018-ųjų liepą Willy bus projekto „Physical Theatre“ vadovė stovykloje Artcamp Tytsjerk. Šis projektas yra vienas iš keturių meno disciplinų minėtoje tarptautinėje meno stovykloje kūrėjams, dirbantiems su bendruomenėmis.
Willy yra ir projekto „Landschapssymphonie“ [„Peizažo simfonija“] meno vadovė. Renginys vyks šių metų rugsėjo 2-ą dieną Eastermar miestelyje – jame dalyvaus ūkininkai, miestelio gyventojai, traktoriai ir karvės. Visi kartu jie pademonstruos nuostabių šio regiono vaizdų grožį, kartu aiškiai parodydami kaip bendradarbiavimas gali išgelbėti šiuos peizažus.

Willy van Assen pradėjo užsiimti bedruomeninio meno veikla dirbdama mokytoja iniciatyvoje „Roodkapje – een sprookje“ [„Pasaka – Raudonkepuraitė“], kurios metu pradinių klasių moksleiviai ir jų tėvai galėjo susigrąžinti meilę mokyklai. Tuo metu ji dar nežinojo, kad tai – bendruomeninis menas. 2015-2016 metais Willy dirbo edukaciniame meno projekte „De Reis“ [„Kelionė“]: ji nuvyko į mažą kaimą, kurio gyventojams buvo neleidžiama šio kaimo plėsti ar statyti naujų namų. Tačiau nemažai žmonių norėjo persikelti čia gyventi. Taigi kaimiečiai, mokyklos bendruomenė ir Willy pastatė meno kūrinį iš perdirbtų bei panaudotų medžiagų, o vėliau surengė linksmą procesiją su muzika ir daugybe dalyvių.

Under the Tower – 32 istorijos iš 32 bažnyčių, kurias pasakoja bendruomenė www.underdetoer.nl
“The man who lets wood dance” Under the Tower – Mantgum www.dunsjendhout.nl
“Artcamp Tytsjerk Fertellendeweis” Under the Tower – Tytsjerk www.artcamptytsjerk.nl
Landscapesymphony https://bit.ly/2pZeuUu
De Reis https://www.dereis.frl/
Bouwen op De Hoeve https://www.facebook.com/bouwenopdehoeve/