Roberto Margo

@ šiuolaikinio cirko menininkas, „Rital Brocante“ vadovas, IT

Žiūrėti prezentacijos įrašą

Roberto Magro – Frisanco mieste, Friulyje, gimęs menininkas, dramaturgas, mokytojas ir cirko
režisierius. Baigęs mokslus Prancūzijos cirko meno akademijoje „Académie Fratellini“ dirbo „Les Oiseaux Fous“ cirko trupėje. Apkeliavęs su šia trupe visą Europą, 2018 m. jis įkūrė savo įmonę „Rital Brocante“.
Dėl puikaus gebėjimo perduoti žinias ir reflektuoti Roberto tapo Turino cirko mokyklos FLIC meno vadovu ir joje dirbo 2005 –2011 m. Vėliau jis režisavo daugybę bendruomenės spektaklių Ispanijoje ir įkūrė „Brocante“ festivalį savo krašte. Nuo 2007 m. kiekvieną vasarą vykstantis festivalis pritraukia apie 200 jau pripažintų ir dar jaunų menininkų, ką tik baigusių cirko, šokio, teatro ir muzikos studijas. Roberto dirbo „La Central del Circ“ cirko meno vadovu, buvo Europos cirko kūrėjų platformos „Circus Next“ žiuri pirmininkas.
Roberto dalyvavo organizuojant tokius didelio masto renginius kaip 2006 m. Turino olimpinių žaidynių uždarymo ceremonija, 2008 m. Romos baltųjų naktų festivalis „Notte Bianca“, 2009 m. Europos meninės gimnastikos čempionato Turine atidarymo ceremonija, 2011 m. Reuse vykusio festivalio „Trapezi“ atidarymo renginys, projekto „Pilzenas – 2015 m. Europos kultūros sostinė“ renginiai. Nuo 2014 m. Roberto Lietuvoje veda praktinius seminarus ir režisuoja spektaklius, be kita ko – „Kaunas – 2022 m. Europos kultūros sostinė“ bendruomenės projektus.