Rita Orlando

@ Matera 2019

Žiūrėti prezentacijos įrašą

Atsisiųsti prezentaciją

Rita – architektė, visada ieškanti naujų iššūkių ir atrandanti laimę dinamikoje. Nuo 2013-ųjų ji yra fondo „Matera-Basilicata 2019“ komandos narė, skirianti daugiausia dėmesio tinklaveikai, vadybai bei tęstiniams projektams. Įgaliota Matera 2019 komiteto, miesto paraiškos rašymo metu Rita rūpinosi novatoriškais europiniais projektais („Living on the Edge“, „unMonastery“, „Innovation Lab“), menininkų rezidencijų programa (skirta „Materadio“ festivaliui), taip pat pramoginės kultūros iniciatyvomis vietinėms mokykloms. Miestui gavus kultūros sostinės titulą, R. Orlando toliau tęsė komiteto veiklas ir prisidėjo prie fondo-startuolio įkūrimo.

Baigusi architektūros studijas Bario politechnikos institute, ji daug metų dirbo tarptautiniame architektų biure Materoje, specializuodamasi globaliuose projektuose (JAV, Juodkalnijoje, Kinijoje ir t.t.) ir koordinuodama daugiadisciplinines darbo grupes, taip kaupdama patirtį bei su entuziazmu pažindama skirtingas kultūras. Vėliau Rita tapo laisvai samdoma konsultante ir pradėjo dirbti su išradingais, eksperimentiniais kultūros lauko projektais („MIM“ dirbtuvėse, organizuotose Milano politechnikos instituto). Ji buvo įvairių iš architektų, dizainerių, meistrų ir kitų profesionalų sudarytų tarptautinių komandų vadovė.

R. Orlando yra tvirtai įsitikinusi sklandaus komandinio darbo ir dalinimosi patirtimi nauda. Ji vadovauja ir vienam pagrindinių Matera 2019 projektų – atvirai Materos dizaino mokyklai. Ši mokykla yra novatoriška daugiadisciplininė platforma, naudojanti dizainą kaip įrankį stiprinti žmonių gebėjimams. Ritos manymu, „ateitis yra lyg atversta knyga“.