Inga Norkūnienė

@ Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras

APIE PRANEŠIMĄ

„Keičianti kultūrinė patirtis”

Žiūrėti prezentacijos įrašą

Inga Norkūnienė savo pranešime kalba apie įstaigos pokyčius ir rezultatus, veikloje integravus naujus edukacinių veiklų metodus bei pradėjus kurti lankytojams aktualias patirtis. Pasak KKKC vadybininkės, edukacija, pagrįsta geromis emocijomis, naujomis žiniomis, patyrimu, skatinanti prigimtinį smalsumą, įsitraukimą bei bendradarbiavimą, nuosekliai augina auditorijos sąmoningumą ir jos natūralų poreikį lankytis meno bei kultūros renginiuose kaip aktyviems, kuriantiems, keičiantiems ir atsakomybes suvokiantiems dalyviams. Todėl, I. Norkūnienės teigimu, labai svarbus yra kultūros įgūdžių formavimo nuoseklumas ir giluminė patirtis bei jos refleksija, nes tuomet užsimezga stipriausi emociniai ryšiai ir atsiranda vidinis noras grįžti, dalyvauti bei kurti.

APIE PRANEŠĖJĄ

Inga Norkūnienė – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kultūros vadybininkė, kūrybos praktikė bei edukatorė. KKKC ji organizuoja tarptautinius ir nacionalinius šiuolaikinio meno projektus, skleidžia kultūrinę informaciją, vysto kūrybines industrijas.

Šioje įstaigoje Inga rengia paraiškas įvairiems fondams, kuruoja tarptautinės KKKC „Meno kiemas“ rezidentūros programą, organizuoja kūrybines dirbtuves, seminarus, konferencijas. Kartu su Klaipėdos menininkais yra surengusi kelias socialines parodas miesto aktualijų tema.

Savanoriaudama Maltos ordino pagalbos tarnybos šunų-asistentų programoje, Inga išbandė ir vėliau pritaikė šunų įtraukimo į pamokas metodą bei įgyvendina projektą „Šuo ir žmogus: susitikimai, kurie įkvepia“ – jo metu keturkojai tampa vedliais įvairiuose miesto muziejuose.

Šiuo metu Inga kartu su Klaipėdos Ugdymo ir kultūros departamentu rengia „Moksleivių meninių kompetencijų modelį“, pagal kurį formalaus ugdymo procese dalyvauja Klaipėdos miesto kultūros organizacijos.