Aušrinė Žilinskienė

@ Lietuvos kultūros instituto direktorė

APIE PRANEŠIMĄ

„Kultūriniai ryšiai ir/ar kultūros diplomatija: Lietuvos atvejis”

Žiūrėti prezentacijos įrašą

Pranešimas sutelkia dėmesį į kultūrinės diplomatijos vietą Lietuvos užsienio politikoje. Kol Užsienio reikalų ministerija dešimtmečiais nesiryžta stiprinti kultūrinės diplomatijos veiklos, o valdžios pastangos sukurti nepriklausomą instituciją nesėkmingos, Kultūros ministerija ėmėsi iniciatyvos vystyti tarptautinius kultūrinius ryšius. Pranešėja, remdamasi pastarųjų metų Lietuvos kultūros instituto įgyvendintais Lietuvos kultūros pristatymais užsienyje atskleidė, kuo skiriasi kultūriniai ir diplomatiniai tikslai, kokios įtampos kyla tarp kultūros praktikų ir diplomatų ir ar meninės išraiškos laisvė gali pakenkti šalies įvaizdžiui.

APIE PRANEŠĖJĄ

Aušrinė Žilinskienė yra Lietuvos kultūros instituto direktorė. Šis institutas organizuoja bei koordinuoja Lietuvos kultūros ir meno pristatymo programas Lietuvoje ir už jos ribų.

Gimusi 1947 m., A. Žilinskienė studijavo vokiečių filologiją Klaipėdos ir Vilniaus universitetuose. Nuo 1998 iki 2011 m. dirbo viešojoje įstaigoje „Lietuviškos knygos“, kuri rūpinosi Lietuvos literatūros sklaida ir vertimų skatinimu ”. Nuo 2011 iki 2014 m. ėjo projektų vadovės pareigas Lietuvos meno kūrėjų asociacijoje.

Svarbiausi projektai, kuriuos organizavo A. Žilinskienė, yra Lietuvos, kaip garbės viešnios, prisistatymas Frankfurto knygų mugėje 2002-aisiais, Leipcigo knygų mugėje 2017-aisiais ir Baltijos šalių „Market Focus programoje‘ Londono knygų mugėje 2018-aisiais. Ji taip pat rengė Lietuvos kultūros sezonus ir festivalius Krokuvoje, Romoje, Ukrainoje bei kitur.

2003 m. už nuopelnus Lietuvos valstybei Aušrinė Žilinskienė apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.