Iš šiuolaikinės į…
Europos kultūros sostinės forumas 2023

2023 09 07-08

Septynerių metų trukmės „Kauno – Europos kultūros sostinės“ projekto epilogo tašką padėsime šeštojo ir paskutiniojo Europos kultūros sostinės forumo metu. Rugsėjo 7 d. Kauno kino teatre „Romuva“ kviečiame į finalinį „Kauno 2022“ projekto aptarimą, rugsėjo 8 d. – į projekto komandos ir partnerių seminarus, skirtus pasidalyti projekto metodologijomis. 

Ar buvo verta?

Kokia yra faktinė „Kauno 2022“ sukurta vertė už viešąsias projektui skirtas investicijas? Ar kultūros sostinei ir jos partneriams, išorinių ekspertų nuomone, pavyko pasiekti deklaruotus tikslus? Savo išvadomis dalysis „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ išorinio poveikio vertinimo ataskaitos autoriai, pirmą kartą pristatysiantys užbaigtą tyrimą.

Ir kas toliau?

Forumo svečiai iš kitų kultūros sostinių, vietos kultūros sektoriaus ir politikos atstovai kalbėsis apie Kauno, Kauno rajono ir kitų Europos regionų bei miestų būsenas ir veikimo būdus pasibaigus titulo metams.

Būsimiems vertintojams…

Renginio metu bus pirmą kartą pristatoma „Kauno 2022“ organizatorių parengta leidinių, apibendrinančių projekto metodologijas ir patirtis, serija, skirta būsimai projekto analizei ir panašių projektų rengėjams.

PROGRAMA

Rugsėjo 7 d., ketvirtadienis: pagrindinė programa

Kino teatras „Romuva“, Laisvės al. 54

Kaip Kauno 2022 projekto rezultatus vertina viešasis sektorius? Ar Kauno 2022 palikimas išties ilgalaikis? Ar galime manyti, kad projektas išpildė išsikeltus siekius? DiskusijojeLietuvos kultūros ir komunikacijos srities ekspertai apie „Kauno 2022“ palikimą ir tai, kokie nebaigti „Šiuolaikinės sostinės“ darbai lieka ateičiai. 

Moderatorius: Artūras Morozovas. 

Dalyvės: Jekaterina Lavrinec, Julija Reklaitė, Ina Žurkuvienė. 

Su kokiomis situacijomis susidūrė kiti Europos miestai, užbaigę Europos kultūros sostinės metus? Kokius projekto liekamuosius reiškinius kultūros sektoriuje, regionų įvaizdžio komunikacijoje, bendruomenių ir visuomeniniame sektoriuje pavyko išsaugoti, kokių – ne, ir kodėl? Ko gali pasimokyti būsimi kultūros sostinių atstovai, kurdami savo projektų palikimo planus? 

Moderatorė: Goda Giedraitytė. 

Dalyviai: Sylvain Pasqua. 

Kokios Kauno 2022“ sukurtos vertės turi būti saugomos ir kaip? Kokia projekto patirtis yra arba gali būti integruojama Lietuvos ir Kauno kultūros politikos gairėse? Kokią „Šiuolaikinės sostinės“ ateitį mato Lietuvos kultūros politikos ir finansavimo institucijų atstovai? 

Moderatorius: Rytis Zemkauskas. 

Dalyviai: Mantas Jurgutis, Simonas Kairys, Asta Pakarklytė. 

Rugsėjo 8 d., penktadienis: dirbtuvės ir konsultacijos

Vytauto Didžiojo universitetas, K. Donelaičio g. 52

PIRMA DALIS. Išpažinimai ir refleksijos 

[Raginimas veikti] 

Šis tekstas – tai kvietimas jungtis į pokalbį apie įtrauktį ir… atskirtį. Pripažinkime, dauguma mūsų kada nors jautėme arba vis dar jaučiame kaltę dėl reikiamu metu nesiimtų veiksmų ar ableizmo (o galbūt ir keleto kitų „-izmų“).
Taip nesielgiame tyčia, tačiau taip nutinka.  

XXI amžiuje prieinamumas vis dar ne norma, o veikiau išimtis, priežastis švęsti ar su pasididžiavimu pristatomi vadinamosios gerosios praktikos atvejai. Sprendžiant iš progreso kultūros sektoriuje spartos, atrodo, jog greičiau į darbus pradėsime keliauti savivaldžiais automobiliais, nei visi be išimties (!) žmonės turės galimybę apsilankyti bet kuriame pasirinktame kultūros renginyje. 

Taigi kalbėsime apie tai, kaip sudaromos programos, kaip prodiusuojami renginiai, kokie taikomi komunikavimo metodai, – taip bandysime suprasti kultūros sektoriaus veikimo mechanizmus ir kodėl visiškas prieinamumas vis dar neužtikrintas visiems žmonėms (pagrindinė priežastis – tikrai ne pinigų trūkumas).  

Kalbėsime ne tam, kad nuteistume ar išteisintume. Tam, kad suprastume. 

Šis pokalbis tikriausiai nebus nei lengvas, nei labai malonus, bet jis reikalingas. Tikiuosi, kad kalbėsimės atvirai. Tik taip visi galėsime ateityje geriau padaryti tai, ką darome, ir būti geresni 

ANTRA DALIS. Siekti pokyčių 

Ateitis prasideda DABAR! 

Nepaisant to, ar esate individualiai dirbantis menininkas arba kūrėjas, miesto pareigūnas, kultūros organizacijos narys, ar kurios nors Europos kultūros sostinės atstovas, – jūs galite labai daug nuveikti! 

Giliau pažvelgsime į kultūros profesionalų kasdienę veiklą – nuo bendravimo su auditorijomis (asmeniškai ir internetu) ir erdvių organizavimo iki meno bei edukacinių projektų formos ir turinio kūrimo. Tai bus puiki proga ne tik įsivertinti, bet ir suplanuoti, KĄ ir KAIP galėtumėte padaryti, kad VISOMS auditorijoms taptumėte įtraukesni ir prieinamesni. 

Taigi… Būkite geresniais. Darykite geriau tai, ką darote. Neieškokite pasiteisinimų. Nelaukite, pradėkite jau dabar. Mažais žingsneliais.
Jūsų pradžia galėtų būti atvykimas į pokalbį. Tikimės, kad šis pokalbis ir dirbtuvės jus pastūmės reikiama linkme. 

Pasakojimas padeda mums įsikurti pasaulyje, susirasti draugų ir įsigyti priešų. Pasakojimas gali sukurti ir išardyti valstybes. Mes – esame pasakojimai.

Šis seminaras yra skirtas profesionalams, dirbantiems su Europos kultūros sostinių programų stebėsena ir vertinimu. Jo metu susipažinsime su „Kauno 2022” vertinimo metodologijos bei proceso privalumais bei trūkumais. Taip pat dalinsimės savo patirtimi bei kartu kolaboratyviai spręsime metodologinius iššūkius.

Europos
kultūros sostinės
forumas

Europos kultūros sostinės forumas – tai „Kaunas 2022“ komandos inicijuojamas kasmetinis renginys, Kaune sutelkiantis įvairių kūrybinių sričių lyderius iš visos Europos. Forumas skirtas žinioms, įkvėpimui, naujoms pažintims ir bendradarbiavimo galimybėms atrasti. Vienas svarbiausių šios iniciatyvos tikslų – paskatinti kultūros ir kitų sričių (verslo, mokslo, politikos) bendradarbiavimą.

Organizatorius:
Globėjai:
Pagrindiniai rėmėjai:
Rėmėjai:
Projekto draudikas:
Draugai:
© 2018 Kaunas 2022 All rights reserved