KULTŪRA

KORONOS

METU

Kiekvienos krizės akivaizdoje išryškėja gyvybiška kultūros ir meno būtinybė. Tragiškos ekonominės ir socialinės katastrofos fone esame kūrybinio sektoriaus atsparumo ir gebėjimo žaibiškai prisitaikyti liudininkai. Matėme, kaip parklumpa galingiausios pasaulio kultūros institucijos, ir kūrėjus, pernakt prarandančius darbus. Tai neužkirto kelio atsirasti daugybei tarptautinę bendruomenę suvienijusių meno projektų, įkvėpusių kibirkštį optimizmo ir bendrystės jausmą namuose izoliuotai visuomenei. Įsitikinome pastarųjų metų kultūros politikoje prioritetizuojamo meno ir kultūros vertybių skaitmeninimo verte, kai kultūros įstaigų tinklalapių lankomumas akimirksniu išaugo šimtus kartų. Pasaulį sustabdžiusi pandemija inspiravo kultūros kūrėjus iš naujo pažvelgti į savo misiją, sukurti alternatyvias veiklos strategijas, edukacinius ir sklaidos įrankius, subūrusius namuose užsidariusius į virtualius šokių vakarėlius, ir tyliai auditorijai, stovinčiai už savo butų langų, atnešusius kultūrą tiesiai kiemus.

2020

 

Kas toliau?

Pranašaujama, kad kultūros sektorius, mūsų dalyvavimo kultūroje įpročiai ir socialinis gyvenimas neišvengiamai pasikeis, tačiau ar iš tiesų ir kaip? Kaip kultūros ir meno kūrėjams pasiruošti ateities keliamiems iššūkiams? Kokius įgūdžius ir inovacijas tam pasitelkti? Kaip, braškančią Europos Sąjungą labiau skaldant politinėms batalijoms, išsaugoti tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą?

Naujas formatas

„Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ organizatoriai perkelia kasmetinį Europos kultūros sostinės forumą į virtualią erdvę ir kartu su „Kūrybiškos Europos“ biuru Lietuvoje inicijuoja diskusiją, telkiančią Europos menininkus, kultūros kūrėjus, privatųjį ir viešąjį sektorius bei skirtą kultūros lauko inovacijoms ir ateičiai aptarti.

TRANSLIACIJOS

 Transliacijas stebėkite programoje nurodytu laiku šiame puslapyje,
„Kaunas 2022″ Facebook paskyroje arba per 15min.lt

KOMENTARAI

Transliacijų metu galėsite komentuoti ir dalyviams užduoti klausimus.

SINCHRONINIS VERTIMAS

Transliacijų metu bus galimybė klausytis sinchroninio vertimo iš anglų k. į lietuvių k.
Nuorodą ir naudojimosi instrukcijas rasite čia (informacija)

PROGRAMA

Gegužės 20 d. Trečiadienis

Pranešimai ir diskusija

Daugybės kultūros kūrėjų likimas šiuo metu pakibęs ant plauko, tačiau progresyvūs kultūros veikimo ir prisitaikymo pavyzdžiai teikia viltį, kad galime įveikti šį kritinį laiką sustiprėję ir atsparesni. Ši sesija – apie kritinėje situacijoje susiformavusią kultūros sektoriaus patirtį ir išryškėjusias galimybes. Kokia iš tiesų kultūros reikšmė ekstremalioje situacijoje – ar tai prioritetinis visuomenės interesas ir kodėl? Kokias įžvalgas apie kultūrą paskatino akistata su krize? Kaip karantiną ir jo pasekmes išgyvena Europos kultūros kūrėjai ir organizatoriai?

Dalyviai:

Gegužės 21 d. Ketvirtadienis

Finansavimo programų prisistatymai ir diskusija

Gan nusistovėjusios, nuspėjamos finansavimo priemonės veikė suprantamai ir nuosekliai. Lietuvoje kultūros organizacijos patyrė neapibrėžtumą ir smūgį kovo mėnesį. Kiek pasaulinė ekonominė ir socialinė krizė taps galimybe? Ar kultūrą finansuojančios organizacijos jau mato galimybes naujam Lietuvos kultūros organizacijų paslaugų veidui formuoti? Kaip Lietuvos kertinės finansavimo institucijos prisitaikė prie naujos aplinkos? Kokių konkrečių priemonių imtasi ir kaip tai paveikia įprastinį finansavimo modelį ir kontekstą? Apie tai ryto sesijoje su Lietuvos Kultūros taryba, Lietuvos savivaldybių atstovais gegužės 21 d.

Sesiją pristato „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje

Dalyviai:

Eglė Deltuvaitė
plus

Eglė Deltuvaitė

Head of Culture Division, Klaipėda

Mindaugas Bundza
plus

Mindaugas Bundza

Lithuanian Council for Culture

Pranešimai ir diskusija

Sesijoje susipažinsime su specialaus Europos kultūros fondo praktika ir galimybėmis, „Kūrybiškos Europos“ programos perspektyvomis, o taip pat ką svarsto ir kokius pasirinkimus svarsto tarptautinio mobilumo programos – „Nordic Culture Point“, ASEF ir kt.? Kaip apskritai turėsime žiūrėti ir ko tikėtis iš kultūros tarptautiškumo? Kaip artimiausią ir tolimesnę Europos kultūros ateitį mato vykdomosios agentūros EACEA Kultūros ir švietimo skyriaus vadovė Barbara Gissler?

Sesiją pristato „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje

Dalyviai:

Gegužės 22 d. Penktadienis

Kai pandemija užveria sienas, o valstybės neberanda bendro sutarimo, globalaus pasaulio idėja pradeda klibėti. Kaip, susidūrus su šiomis aplinkybėmis, atrodo globali kultūra? Ar kultūros skaitmeninimas ir lig šiol neregėtas jos prieinamumo mastas leidžia kalbėti apie globalios kultūros suklestėjimą? O gal, priešingai, suvaržyta menininkų judėjimo laisvė bei skirtingose valstybėse kylančios politinės peripetijos sugriaus kultūros tarptautiškumo ir kultūros be sienų idėją?

Sesiją pristato 15min.lt

Dalyviai:

Pranešimas

Anne Boysen: Nuo „būmerių“ iki „zūmerių“. Kaip Z karta gali paveikti mūsų ateitį po COVID-19?

COVID-19 keičia žmonių bendravimo būdus ir spartina skaitmenizaciją. Kokį vaidmenį šiuo požiūriu atlieka skaitmeninė karta ir kaip jiems sekasi gyventi šioje naujoje tikrovėje? Ar gyvenimas per platformas „Zoom“ ir „TikTok“ toks pat geras?

Diskusija

Laikais, kai sunku galvoti apie ką kita nei apie krizę – susitelkime į ateitį. Gyvenimas pasikeitė. Viskas keičiasi. Dauguma sutinka – niekas nebebus taip, kaip anksčiau. Ar tikrai? Kas ir kaip keisis? Kaip atrodys postpandeminis pasaulis? Kas jau šiandien yra ir ateity taps „nauja norma“? Menininkai visuomet buvo super jautrūs ateities pasaulių pranašautojai, numatantys naujas realybes, erdves ir kosmosus, peržengiančius praeities, dabarties ir ateities laiko rėmus – visaapimančias virtualybes, postapokaliptikas ir surealybes. O gal tai realybės?
Kas toliau? Tekstilės fabrikai gamina kaukes, automobilių gamyklos gamina respiratorius, kvepalų – dezinfekantus. Ar visi būsime priversti imtis naujų išlikimo modelių? Kokie galimi meno ir kultūros persiorientavimo ar reindustrializacijos scenarijai?

Dalyviai:

Europos
kultūros sostinės
forumas

Europos kultūros sostinės forumas – tai „Kaunas 2022“ komandos inicijuojamas kasmetinis renginys, Kaune sutelkiantis įvairių kūrybinių sričių lyderius iš visos Europos. Forumas skirtas žinioms, įkvėpimui, naujoms pažintims ir bendradarbiavimo galimybėms atrasti. Vienas svarbiausių šios iniciatyvos tikslų – paskatinti kultūros ir kitų sričių (verslo, mokslo, politikos) bendradarbiavimą.

Organizatoriai:
Globėjai:
Pagrindiniai rėmėjai:
Rėmėjai:
Forumą transliuoja:
Informaciniai partneriai:
© 2018 Kaunas 2022 All rights reserved